The Cure znów w Atlas Arenie. Zespół wystąpi w Łodzi w październiku 2022 r.

Legendarna grupa The Cure po raz kolejny wystąpi w Łodzi. W ramach trasy 2022 European Tour zespół zagra dwa koncerty w Polsce – 20 października 2022 r. w Tauron Arenie w Krakowie, a nazajutrz, 21 października, w łódzkiej Atlas Arenie. Podczas ponad dwugodzinnego show zespół zaprezentuje m.in. materiał z nowej, niewydanej jeszcze płyty, gorąco wyczekiwanej przez fanów.

mat. prasowe

Sprzedaż biletów na koncerty w Polsce rozpoczyna się w piątek, 10 grudnia o godz. 10 na stronie organizatora, agencji LiveNation. Ceny biletów zaczynają się od 225 zł. Jako support zagra szkocka kapela The Twilight Sad, której muzycy mówią o swojej twórczości, że to „folk z warstwami hałasu”.

Zespół The Cure powstał w Crawley w Sussex w Anglii. Ich pierwszy występ odbył się w 1978 roku, a do tej pory zagrali około 1500 koncertów. Wydali 13 albumów studyjnych, kilka filmów koncertowych i albumów live. Mają na koncie także soundtracki, boxsety, ponad 40 singli i składanki z największymi przebojami. Powstało o nich również kilka książek. W 2019 The Cure został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. W trakcie trwającej już 42 lata kariery grupy przewinęło się przez nią aż 13 muzyków. W 2021 roku zespół składa się z pięciu osób: Robert Smith (głos i gitary), Simon Gallup (bas), Jason Cooper (perkusja), Roger O'Donnell (klawisze) i Reeves Gabrels (gitary). Kapela już dwukrotnie występowała w Łodzi – w 2000 r. w Hali Sportowej i w 2016 r. w Atlas Arenie.

ZOBACZ TAKŻE