TOP 5 placów zabaw w Łodzi. Dokąd pójść z dzieckiem w swojej dzielnicy?

Chociaż dni są coraz krótsze, a pogoda przestaje nas rozpieszczać, warto spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu. Żeby sprawić dzieciom radość, można wybrać się na któryś spośród coraz liczniej powstających w Łodzi placów zabaw. Przedstawiamy pięć interesujących propozycji – po jednej dla każdej z nieformalnych dzielnic miasta.

Place zabawa Łódź - fot. LODZ.PL
Które place zabaw w Łodzi są najfajniejsze? , fot. LODZ.PL
15 zdjęć
fot. LODZ.PL
fot. LODZ.PL
fot. LODZ.PL
fot. LODZ.PL
fot. LODZ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (15)

Bałuty

Jedną z ciekawszych propozycji na Bałutach jest plac zabaw w okolicy rzeki Sokołówki. Teren ten w dużej mierze został zagospodarowany dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. Tuż przy ul. Zgierskiej znajduje się plac zabaw w kształcie statku, który uruchomi wyobraźnię niejednego malucha. Nieco dalej, wśród drzew, skrywa się darmowy park linowy. Starsze dzieci oraz rodzice mogą również skorzystać z siłowni pod chmurką. A jeśli to wciąż za mało, po drugiej stronie ulicy znajduje się park Julianowski z kolejnymi atrakcjami.

Górna

Pośród drzew, obok przystani wodnej, znajduje się plac zabaw na Młynku. To właśnie położenie stało się inspiracją do zaaranżowania dla maluchów przestrzeni nawiązującej do zbiornika wodnego. Dzieci mogą więc bawić się na urządzeniach przypominających statki czy robić babki w piaskownicy w kształcie muszli. Nie zapomniano też o urządzeniach do wspinania i ukochanych przez dzieci zjeżdżalniach. Latem w parku możemy również wypożyczyć rowerki wodne oraz kajaki, co będzie niezapomnianą przygodą dla naszych pociech.

Polesie

Plac zabaw w parku na Zdrowiu jest jednym z najpopularniejszych miejsc rekreacji dla rodzin z dziećmi. Znajdziemy w nim atrakcje niemal dla każdego: począwszy od placu zabaw dla najmłodszych dzieci, poprzez ścieżkę zdrowia w postaci linarium i ścianek wspinaczkowych, aż po tyrolki, karuzelę i znajdujące się na szczycie górki długie zjeżdżalnie, do których dostać się można, wspinając się na jedną z trzech wież. Oprócz tego dzieci poskaczą na ziemnych trampolinach albo dadzą czadu na torze dla małych rowerzystów. Obok tego ostatniego znajduje się większy tor dla młodzieży i dorosłych. Dla nich też przygotowana jest strefa do street workoutu. Jeśli ktoś woli nieco spokojniejsze miejsca, może zajrzeć do znajdującego się tuż obok ogródka jordanowskiego. Za ogrodzeniem znajdują drewniane konstrukcje podzielone ze względu na wiek dzieci. Osobno jest „wyspa” dla maluszków i osobno przestrzeń dla przedszkolaków. Można tam również skorzystać ze stołu do ping-ponga albo odpoczywać na ławce, korzystając z darmowego wi-fi. W przeciwieństwie do głównego placu zabaw znajdziemy tam dużo cienia, co jest nie bez znaczenia w słoneczne dni.

Widzew

Na granicy osiedli Zarzew i Dąbrowa znajduje się park Podolski, który z każdym rokiem zyskuje na atrakcyjności. Znajdziemy w nim m.in. plac zabaw ze ścianką wspinaczkową, karuzelami, huśtawkami i zjeżdżalniami. W 2022 r. wschodnia część parku została wzbogacona o zjeżdżalnie oraz urządzenia do wspinaczki: siatki, liny i kamienie wspinaczkowe. Projekt ten stanowi kontynuację wcześniejszych zadań: zbudowania tyrolki oraz trampolin ziemnych. To jednak nie wszystko. Starsze dzieci i młodzież mogą skorzystać z toru do jazdy na rolkach, pumptrack’a czy strefy do street workoutu. Po doskonałej zabawie wszyscy zaś mogą odpocząć przy okolicznej tężni.

Śródmieście

Na mieszkańców centrum miasta czeka zrewitalizowany park Sienkiewicza, a w nim interesująca propozycja dla najmłodszych łodzian. Plac zabaw zaprojektowany został z myślą o dzieciach w różnym wieku. Maluszki mogą pobawić się w piaskownicy z drewnianym domkiem lub pohuśtać na bujankach. Dla ich starszych kolegów przygotowano linarium, czyli urządzenia sprawnościowe zbudowane z lin i rurek, ale też wieloosobową, oryginalną huśtawkę. Projektanci nie zapomnieli również o dzieciach z niepełnosprawnością ruchową, dla których zainstalowano specjalne huśtawki na placu zabaw od strony ul. Tuwima. Wisienką na torcie jest rzeźba przedstawiająca Plastusia, na widok której uśmiechną się nie tylko nasi milusińscy.

ZOBACZ TAKŻE