Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi. Spotkanie z Animal Patrol, nauka żonglowania i inne [PRZEWODNIK]

Na bezpłatne wydarzenia dla dużych i małych zaprasza Biblioteka Miejska w Łodzi. Sprawdź, co szykuje na nadchodzący tydzień.

Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi
Tydzień w Bibliotece Miejskiej w Łodzi

PONIEDZIAŁEK

Bezpieczny w kontaktach ze zwierzętami

13 listopada, godz. 10:00

filia nr 56, ul. Sacharowa 63

Spotkanie z pracownikami Animal Patrolu, którzy przybliżą sposoby bezpiecznego obcowania ze zwierzętami. 

WTOREK

Rzeźby z aluminium

14 listopada, godz. 17:00

Biblioteka Czterech Kultur, ul. Brzeźna 10

Kreatywne popołudnie dla dorosłych i młodzieży (od lat 12). Pod okiem terapeuty zajęciowego będzie można tworzyć formy przestrzenne z folii aluminiowej. 

Wymagane zapisy: tel. 571 553 047.

Nauka żonglowania

14 listopada, godz. 18:00

Biblioteka Gdańska, ul. Gdańska 8

Nowatorskie w treści i formie zajęcia nauki żonglowania dla każdego. Doskonała forma fizykoterapii spełnia także rolę zajęć terapeutycznych. 

Należy zabrać ze sobą trzy okrągłe obiekty do żonglowania. Wielkość tych elementów powinna być zdeterminowana wielkością dłoni, aby móc uchwycić jednocześnie dwa elementy.

ŚRODA

O (nie)szkodliwości pól elektromagnetycznych

15 listopada, godz. 18.00

filia nr 19, ul. Żubardzka 3

Prelekcja prof. Franciszka Mosińskiego, z której można się dowiedzieć, czym jest pole elektromagnetyczne i jak oddziałuje na człowieka. Czy jest szkodliwe dla zdrowia? Co powoduje promieniowanie elektromagnetyczne?  

Feministyczny Klub Książki  

15 listopada, godz. 17:00

Biblioteka Otwarta, ul. Narutowicza 8/10

W Bibliotece Otwartej rozpoczyna działalność Feministyczny Klub Książki. Na pierwszym spotkaniu organizowanym wspólnie z Feministycznym Kołem Naukowym Gender Studies UŁ „Anty-rama” porozmawiamy o książce Liz Plank „Samiec alfa musi odejść. Dlaczego patriarchat szkodzi wszystkim”. Kolejne spotkania będą odbywać się co miesiąc.

Sensacyjne życie ptaków 

15 listopada, godz. 18:00

Biblioteka Tuvim, ul. Tuwima 46

Jak ptaki dbają o zdrowie i urodę? Które gatunki zażywają narkotyki? Czy istnieją rośliny polujące na ptaki? Jak często ptaki tworzą pary jednopłciowe? Kiedy ptaki drapieżne objadają się owocami? O tym wszystkim opowie Adam Zbyryt, popularyzator nauki i przyrodnik, autor książki „Sensacyjne życie ptaków. Pierzaste wampiry, tęczowe albatrosy i trujące przepiórki”.

CZWARTEK

Ciałopozytywność i samoakceptacja

16 listopada, godz. 17:00

Biblioteka Rozgrywka

ul. Powstańców Wielkopolskich 3

Warsztaty psychologiczne dla młodzieży. Przyjrzymy się przekonaniom i emocjom, które krążą wokół ciała. Spróbujemy je uchwycić w perspektywie indywidualnej, społecznej i kulturowej, bo czy możemy uciec od widzenia ciał na plakatach, w magazynach, w social mediach i porównywania się z nimi? Będzie też o czuciu, bo ciałem przede wszystkim czujemy, doświadczamy, wchodzimy w relacje z innymi. Warsztaty poprowadzi Anna Jurek – edukatorka i filozofka, autorka programu edukacji seksualnej realizowanego od 2012 r. przez Fundację SPUNK.

PIĄTEK

Tropiciele kształtów i kolorów 

17 listopada, godz. 17:00

filia nr 16, ul. Motylowa 13

Warsztaty plastyczne, bazujące na wybranych pracach Jerzego Nowosielskiego. Uczestnicy (dzieci w wieku powyżej 10 lat) dowiedzą się, jak analizować obraz malarski i na co zwracać uwagę przy jego opisie. Poznają drogę twórczą od przygotowania szkicu aż do gotowego dzieła. Przy użyciu różnych technik plastycznych wykonają okolicznościowe pocztówki i zakładki do książek z motywami malarskimi z prac Nowosielskiego. 

Obowiązują zapisy: tel. 571 553 016, e-mail: filia_16@biblioteka.lodz.pl

Gołoborze 

17 listopada, godz. 17:30

Biblioteka Otwarta, ul. Narutowicza 8/10

Spotkanie autorskie z Aleksandrą Seligą, autorką książek o tematyce fantastycznej, w tym cyklu „Gołoborze”. Na co dzień jest wykładowczynią literatury XIX wieku na Uniwersytecie Łódzkim.

SOBOTA

Uzdrowić traumę 

18 listopada, godz. 11:00

Biblioteka Tuvim, ul. Tuwima 46

Spotkanie z Mateuszem Kozłowskim, współtwórcą i prezesem Fundacji Świadome Rodzicielstwo, psychoterapeutą pracującym z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w obszarach samoświadomości, samoregulacji emocjonalnej, traum, interwencji kryzysowych. Na spotkaniu poruszy temat istoty traumy: biologicznych i psychicznych genezach ich powstawania, ich konsekwencjach w dzieciństwie i w życiu dorosłym, zespole stresu pourazowego (PTSD) i ostrego stresu (ASD), problemach współistniejących – depresji, myślach i próbach samobójczych, uzależnieniach, samookaleczeniach i wielu innych trudnych sprawach.

Spotkanie adresowane jest także do osób z Ukrainy. W spotkaniu weźmie udział tłumacz.

Obowiązują zapisy: tel. 574 410 063, e-mail: filia_63@biblioteka.lodz.pl 

NIEDZIELA

Mama i córka

19 listopada, godz. 17:00

Mediateka Memo, ul. Moniuszki 5

Spotkanie autorskie z Jolantą Kosowską i Martą Jednachowską – matką i córką, które połączyły pisarskie siły w powieści „Spotkamy się we śnie”. Dwa pokolenia, dwa temperamenty, dwa różne spojrzenia na rzeczywistość, dwie dusze. Łączą je jednak więzy krwi, ta sama wrażliwość, miłość do zwierząt i pasja podróżowania. No i ta książka.

ZOBACZ TAKŻE