Wieńcowa na Andrzejowie po gruntownym remoncie. Ale zmiana! [ZDJĘCIA]

Wieńcowa to kolejna już ulica wyremontowana na łódzkim Andrzejowie. Jak zmieniła się po przebudowie? Co tu powstało? Sprawdzamy!

fot. ŁÓDŹ.PL
Na ul. Wieńcowej pojawiła się nowa nawierzchnia, chodniki i zjazdy do posesji oraz dwa przystanki MPK Łódź
12 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (12)

W ramach inwestycji na ul. Wieńcowej pojawiła się nowa nawierzchnia, chodniki i zjazdy do posesji oraz dwa przystanki MPK Łódź. Wykonane zostało także odwodnienie drogi wraz z kanalizacją deszczową, bo problemem w tym miejscu były zastoiska wody, które tworzyły się po opadach i roztopach. Wykonawca zagospodarował także teren przed Przedszkolem Miejskim nr 230 oraz posadził nowe drzewa i krzewy.

- Na placu budowy trwają ostatnie poprawki oraz roboty porządkowe. Wykonawca przygotowuje się do odbiorów inwestycji. Ulicę planujemy oddać do użytkowania w pierwszych tygodniach października - mówi Marcin Sośnierz z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Wartość inwestycji to blisko  2,1 mln zł. Wieńcowa będzie kolejną już wyremontowaną ulicą na Andrzejowie. W ubiegłym roku miasto przebudowało ulice Kolorową, Porazińskiej i Mierniczą. W sumie w ostatnich latach udało się wymienić nawierzchnię ponad 20 ulic.

 

ZOBACZ TAKŻE