Wiosenne porządkowanie Łodzi już w... lutym! Na których ulicach pojawią się pracownicy ŁZUK?

Miejskie służby ruszają w teren. W pierwszym etapie ekipy sprzątające zobaczymy w okolicach najbardziej ruchliwych skrzyżowań.

Wiosenne porządkowanie Łodzi
Wiosenne porządkowanie Łodzi już w... lutym! Na których ulicach pojawią się pracownicy ŁZUK?

Łódź rozpoczyna wiosenne porządki już zimą. Ekipy sprzątające zostały wzmocnione o dodatkowych pracowników, zatrudnionych przez Łódzki Zakład Usług Komunalnych. Kilkunastoosobowe piesze brygady będą przemierzały miasto i zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem sprzątały kolejne skrzyżowania.

Pracownicy ŁZUK w najbliższych dniach pojawią się m.in. na Sienkiewicza, Narutowicza, Mickiewicza, Kościuszki, Zachodniej i Ogrodowej. Prace będą prowadzili też poza centrum miasta, na przykład przy skrzyżowaniach Bandurskiego z al. Włókniarzy, na Górniaku, w okolicach Pabianickiej, Ronda Lotników Lwowskich, Kopcińskiego czy Niciarnianej. Wszystko po to, by mieszkańcy Łodzi mogli wiosną cieszyć się czystymi, zadbanymi ulicami.

Miejskie służby będą systematycznie, przez cały miesiąc usuwać wszystkie zanieczyszczenia, które dotychczas znajdowały się pod śniegiem: liście, niedopałki, butelki czy odpady wywiane podczas wichur ze śmietników. Lutowe porządki obejmą zarówno chodniki, drogi rowerowe, jak i trawniki i jezdnie. Pracownicy będą też zamiatać piasek przy krawężnikach i na miejscach postojowych.

Utrudnienia w parkowaniu

W związku z tym kierowcy powinni przygotować się na chwilowe utrudnienia w parkowaniu. Kilka dni wcześniej otrzymają informację o planowanych pracach. Obecnie pogoda sprzyja porządkom, ale postępy prac będą zależały od warunków atmosferycznych, na przykład opadów śniegu.

Dodatkowo każdy uliczny kosz na śmieci dostanie swój własny numer identyfikacyjny. Na pojemnikach pojawi się specjalne oznakowanie, dzięki któremu służby będą mogły szybciej podejmować niezbędne interwencje. Przepełnione lub uszkodzone kosze zgłaszać mogą też sami mieszkańcy. Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu 42 638 44 44 i podać numer identyfikacyjny pojemnika.

ZOBACZ TAKŻE