Wirtualny spacer po Łodzi. Zobacz, jak zmienią się plac Wolności, Stary Rynek i okolice!

Zapraszamy na kolejną wirtualną wycieczkę po rewitalizowanej Łodzi. Tym razem, nie ruszając się z fotela, można zwiedzać okolice Starego Rynku, placu Wolności i parku Staromiejskiego.

Wirtualny spacer po placu Wolności
Plac Wolności i okolice można zwiedzać, nie ruszając się z fotela

Spacer składa się z 21 sferycznych zdjęć. Każde z nich opatrzone jest znacznikiem - po kliknięciu uzyskamy najważniejsze informacje o interesującym nas obszarze oraz zostaniemy odesłani do szerszego opisu na portalu dotyczącym rewitalizacji. Makieta architektoniczna wykonana została bardzo szczegółowo, tak, aby przedstawić w najbardziej realny sposób istniejące, ale także projektowane przestrzenie. Spacer wykonano w technologii umożliwiającej jego oglądanie poprzez gogle VR, a także na urządzeniach mobilnych.

Zobacz, jak zmienią się okolice Starego Rynku i placu Wolności

Wirtualne spacery po Łodzi

Powyższa makieta architektoniczna powstała na potrzeby projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa łódzkiego na lata 2014-2020 pn. „Informatyczne usługi przestrzenne w rewitalizowanej strefie wielkomiejskiej miasta Łodzi".

Jak dotąd w sieci opublikowano już pięć spacerów wirtualnych po Łodzi. Można je oglądać również na stronie: https://360.mpu.lodz.pl/wizualizacje prowadzonej przez Miejską Pracownię Urbanistyczną w Łodzi.

ZOBACZ TAKŻE