Wirtualny spacer po rewitalizowanej Łodzi. Zobacz pasaż Schillera po zmianach

Zapraszamy na kolejną wirtualną wycieczkę po rewitalizowanej Łodzi. Tym razem, nie ruszając się z fotela, można zwiedzać okolice pasażu Schillera i parku Sienkiewicza.

Pasaż Schillera i park Sienkiewicza - wirtualny spacer
Zwiedzaj okolice pasażu Schillera i parku Sienkiewicza nie ruszając się z fotela

Spacer ma formę sekwencji panoram 360 przedstawiających kluczowe inwestycje rewitalizacji w Łodzi. Pomiędzy inwestycjami można się przemieszczać, a więcej informacji o nich dostaniemy, klikając w interaktywne znaczniki. Makieta architektoniczna została bardzo szczegółowo - uwzględnione zostały w niej zarówno przestrzenie już istniejące, jak i wizualizacje zmian, jakie nastąpią po zakończeniu procesu rewitalizacji. Spacer wykonano w technologii umożliwiającej jego oglądanie poprzez google VR, a także na urządzeniach mobilnych.

Zobacz, jak zmieniły się i zmienią okolice pasażu Schillera

Wirtualne spacery po Łodzi

Jak dotąd opublikowano już pięć wirtualnych spacerów po Łodzi. Można je oglądać na stronie: 360.mpu.lodz.pl/wizualizacje prowadzonej przez Miejską Pracownię Urbanistyczną w Łodzi.

Makiety cyfrowe powstają w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa łódzkiego na lata 2014-2020 pn. „Informatyczne usługi przestrzenne w rewitalizowanej strefie wielkomiejskiej miasta Łodzi".

ZOBACZ TAKŻE