Wystartował sezon unihokeja. AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź mierzy w czołową czwórkę

Ekstraklasowy sezon 2021/2022 unihokeiści AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź zakończyli na szóstym miejscu. W kolejnych rozgrywkach głównym celem zespołu również jest utrzymanie miejsca w najwyższej klasie rozgrywkowej, jednak podopieczni grającego trenera Rafała Fijałkowskiego tym razem chcą to zadanie zrealizować w bardziej spektakularny sposób.

fot. Bina Bi
AZS PŁ UMED Cochise Burger Łódź chce walczyć o czołową czwórkę
7 zdjęć
fot. Bina Bi
fot. Bina Bi
fot. Bina Bi
fot. Bina Bi
fot. Bina Bi
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

Przed rozpoczęciem walki o ligowe punkty gracze z Łodzi nie ukrywali, że bieżący sezon chcieliby zakończyć w czołowej czwórce. W okresie przygotowawczym zespół trenował m.in. w parku Źródła Olechówki, gdzie w pierwszej połowie 2022 r. zostało oddane do użytku otwarte boisko do unihokeja. Inwestycję zrealizowano w ramach Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego. Na nowoczesnym obiekcie w zajęciach AZS PŁ UMED Cochise Burger uczestniczyło m.in. kilku nowych graczy, którzy w przerwie letniej dołączyli do łódzkiej ekipy. Znalazło się wśród nich dwóch zawodników z Finlandii. Oprócz Severi Koskimakiego i Arttu Tormȁnena nowymi twarzami w zespole są Kamil Prałat oraz Jakub Targoński. Na powrót do gry w łódzkiej drużynie zdecydowali się natomiast Patryk Szadkowski i Bartosz Sobczak. Ubytków jest znacznie mniej niż wzmocnień, co pozwala mieć nadzieję, że zespół będzie zdecydowanie silniejszy niż w poprzednich rozgrywkach.

Puchar Polski

Przed rozpoczęciem rywalizacji w ekstralidze łodzianie mieli okazję sprawdzić swoją formę w turnieju o Puchar Polski, który został rozegrany w Łochowie. Na Mazowszu zespół kierowany przez Fijałkowskiego dotarł do ćwierćfinału. Na tym etapie pucharowych rozgrywek łodzianie ulegli 1:4 aktualnym wicemistrzom Polski z KS Gorący Potok Szarotka Nowy Targ. Wcześniej w spotkaniach grupowych łodzianie zmierzyli się z Olimpią Łochów oraz Błyskawicą Niechanowo. I choć rozpoczęli turniej od porażki 1:7 z gospodarzami zawodów, to wygrana 6:3 w drugim spotkaniu zapewniła im awans do 1/8 Pucharu Polski. W walce o ćwierćfinał AZS PŁ UMED Cochise Burger pokonał 6:2 drużynę TLU Kala-Izolacje Toruń.

Zespół z miasta pierników to jedna z dwóch nowych ekip w ekstraligowej stawce. Drugim beniaminkiem jest UKS Absolwent Siedlec. W najwyższej klasie rozgrywkowej nie ma już natomiast zdegradowanego w poprzednim sezonie Lokomotivu Czerwieńsk i Górali z Nowego Targu. Ci ostatni minione rozgrywki zakończyli na siódmej, barażowej, pozycji, jednak po zakończeniu rywalizacji zostali rozwiązani. Na piątym miejscu, tuż przed łodzianami, sklasyfikowani byli zawodnicy JohnnyBros Olimpia Osowa Gdańsk. To właśnie z tym zespołem AZS PŁ UMED Cochise Burger rozpoczął rywalizację w nowym sezonie. Wyjazd do Trójmiasta okazał się udany. Po czterech trafieniach Roberta Krawczyka oraz golach zdobytych przez Dawida Benkesa i Kacpra Tyczkowskiego goście odnieśli zwycięstwo 6:5. Gorzej poszło we własnej hali, jednak z porażki 5:9 z UKS-em Bankówka Zielonka nikt nie robił tragedii. Rywal to bowiem aktualny mistrz kraju. Na zwycięstwa z tej klasy drużynami przyjdzie jeszcze czas. Póki co łodzianie cieszą się z tego, że znacznie wyżej notowanemu przeciwnikowi potrafili strzelić pięć goli. W starciu z obrońcami trofeum bramki zdobyli: Hubert Kwaśniewski (2), Rafał Fijałkowski, Marcin Hubicki i Kacper Tyczkowski.

Przerwa reprezentacyjna

W trzeciej kolejce AZS PŁ UMED Cochise Burger ponownie wystąpi w hali MOSiR Łodzianka przy ul. Małachowskiego 5/7, gdzie 9 października podejmie toruńskiego beniaminka. Przerwa w rozgrywkach zostanie wykorzystana na mecze reprezentacji Polski. Kadra seniorów od 30 września do 2 października będzie uczestniczyła w turnieju 6 Nations Floorball Challenge. Do niemieckiego Weissenfels trenerzy Jan Holovka i Libor Hrcek zdecydowali się zabrać m.in. Roberta Krawczyka. Powołanie do kadry U-19 otrzymał natomiast Szymon Malicki. Reprezentacja młodzieżowa 1 i 2 października rozegra w Nowym Targu dwumecz ze Słowacją.

ZOBACZ TAKŻE