Krakowska do remontu. W planie nowa nawierzchnia, chodniki i droga rowerowa

Ulica Krakowska zostanie wyremontowana. Umowa na modernizację najważniejszej drogi łączącej Złotno i Teofilów ze Zdrowiem została podpisana. W planie m.in. nowa nawierzchnia, chodniki i droga rowerowa.

ulica
Po remoncie ul. Krakowska zyska m.in. nową nawierzchnią i proste chodniki, fot. Konrad Ciężki
4 zdjęcia
ulica
ulica
ulica
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Pod koniec października podpisaliśmy umowę na przebudowę ulicy Krakowskiej oraz dróg dojazdowych. Wykonawca wprowadza ostatnie zmiany do harmonogramu. Plan mamy taki, aby jeszcze w tym roku drogowcy rozpoczęli modernizację objazdowych ulic na czas inwestycji w ulicy Krakowskiej. Mowa tu o ulicach: Michałowicza, Biegunowej, Fizylierów oraz Spadochroniarzy mówi Agnieszka Kowalewska-Wójcik, dyrektor Zarządu Inwestycji Miejskich

Prace remontowe na drogach objazdowych potrwają dwa miesiące i dopiero po ich zakończeniu rozpocznie się modernizacja ulicy Krakowskiej.

Jak zmieni się ul. Krakowska?

W ramach inwestycji pojawi się nowa nawierzchnia, proste chodniki, bezpieczne zjazdy do posesji oraz odwodnienie i kanalizacja deszczowa. Po zachodniej stronie pojawi się droga dla rowerów. Wzdłuż odnowionego odcinka będzie posadzona nowa zieleń, a istniejąca zostanie poddana zabiegom pielęgnacyjnym.

Pracownicy zmodernizują ulicę na niespełna kilometrowym odcinku od ul. Siewnej do ul. Barskiej. Przewidziano również budowę ronda przy ul. Siewnej, a Łódzka Spółka Infrastrukturalna zajmie się również fragmentem wodociągu w ul. Złotno.

Wartość inwestycji to blisko 23 mln zł, wykonawcą jest firma Strabag. Czas na realizację inwestycji to 14 miesięcy.

ZOBACZ TAKŻE