Lex Developer. Piotrkowska Point czeka na zielone światło od Rady Miejskiej w Łodzi

Rada Miejska w Łodzi na sesji (12.10) rozpatrzy wniosek o ustalenie lokalizacji dla inwestycji mieszkaniowej Piotrkowska Point, wieżowca wielorodzinnego, który przy ul. Piotrkowskiej 166/168 chce wznieść OPG Property Professionals. Inwestycja jest przygotowywana na podstawie specustawy Lex Developer. Procedura wymaga zgody samorządu lokalnego.

wiz. Design Lab Group
Lex Developer. Piotrkowska Point czeka na zielone światło Rady Miejskiej w Łodzi
6 zdjęć
wiz. Design Lab Group
wiz. Design Lab Group
wiz. Design Lab Group
wiz. Design Lab Group
wiz. Design Lab Group
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

Ogłoszony w lipcu projekt Piotrkowska Point zakłada wybudowanie 72-metrowego wieżowca, który miałby stanąć w miejscu biurowca Orange Plaza. Projekt przygotowało łódzkie studio architektoniczne Design Lab Group – to samo, które zaprojektowało słynny już w Łodzi budynek Golden Tower, biznesmenów Piotra Misztala i Andrzeja Jankowskiego, powstający nieopodal, przy Centralu II, po drugiej stronie trasy W–Z. Oba wieżowce mają mieć tę samą wysokość, a dzięki pewnym podobieństwom ich brył mogą stworzyć charakterystyczną parę po obu stronach al. Piłsudskiego.

Lex Developer dla Piotrkowska Point

OPG Property Professionals ma już zgodę służb konserwatorskich na wzniesienie 72-metrowca. Jeśli uzyska również zgodę radnych na realizację tej inwestycji, będzie mieć już otwartą drogę do zdobycia pozwolenia na budowę.

Piotrkowska Point może być już kolejnym projektem z wydłużającej się listy inwestycji mieszkaniowych realizowanych dzięki „lex developer”. Dzięki specustawie powstaje nie tylko ww. Golden Tower, ale też nowe domy przy ul. Tramwajowej 7/9 i ul. Lindleya 8 czy ul. Mielczarskiego 11, a w przygotowaniu są również inwestycje przy ul. Piotrkowskiej 94 i ul. Rzgowskiej 26/28.

ZOBACZ TAKŻE