Light Move Festival 2022. Koncerty gwiazd na Festiwalu Światła w Łodzi [PROGRAM]

Ania Karwan, Piotr Rogucki, KIWI i Magda Kumorek z REBEL BABEL Łukasza L.U.C. Rostkowskiego, a także Heima, Sonic Trip i kilka bardziej kameralnych propozycji – Light Move Festival 2022 nie tylko rozświetli Łódź, ale też wypełni miasto muzyką na żywo.

fot. Łukasz Klimczak
Light Move Festival 2022 będzie wyjątkową - bo bardziej muzyczną - edycją imprezy
7 zdjęć
fot. Łukasz Klimczak
fot. Bartek Stępień
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. Łukasz Adamczewski
fot. Kaczmarkiewicz Kozłowski
ZOBACZ
ZDJĘCIA (7)

12. edycja Light Move Festival, zatytułowana „Przebudzenie”, odbędzie się w dniach 23-25 września. Na jej program złożą się tradycyjnie już widowiskowe mappingi, spektakularne projekcje i świetlne instalacje. Nieodłącznym elementem imprezy jest także muzyka, która współtworzy magię nocnych festiwalowych spacerów. W tym roku program muzyczny Light Move Festival jest znacznie bardziej rozbudowany i da łodzianom możliwość obcowania z różnymi stylami muzycznymi w widowiskowej, świetlnej oprawie.

Koncerty na placu Dąbrowskiego

  • W piątek (23 września) na placu Dąbrowskiego wystąpią zespoły The Bullseyes i Heima. The Bullseyes to duet z wielkopolskiego Leszna, charakteryzujący się rockowym brzmieniem i punkowym duchem. Heima natomiast jest propozycją dla wielbicieli bardziej nastrojowych brzmień. Ten łódzki zespół łączy siłę głosu z klimatycznymi partiami gitarowymi i brzmieniem trąbki oraz niebanalną warstwą rytmiczną.
  • W sobotę (24 września) na placu przed Teatrem Wielkim w Łodzi zagości żywiołowy REBEL BABEL pod batutą Łukasza L.U.C Rostkowskiego z gościnnym udziałem Ani Karwan, KIWI, Magdy Kumorek i Piotra Roguckiego. 
  • W niedzielę (25 września) w świetlnej oprawie wystąpią soliści Teatru Wielkiego w Łodzi, proponując przybyłym na plac Dąbrowskiego łodzianom połączenie tradycji z nowoczesnością.

Impreza z Sonic Trip w EC1

Inny klimat muzyczny panować będzie w EC1. Przez trzy festiwalowe dni o klubowe emocje zadba tam Sonic Trip, kultowa łódzka grupa grająca drum and bass, założona i prowadzona przez Nobisa i ExWookiego. 

Muzyka na Piotrkowskiej

Na Piotrkowskiej z okien kamienic popłyną dźwięki w formule live act, podczas których muzyka elektroniczna wzbogacona zostanie improwizowanym występem na żywo. DJ-e: Arkadiusz Zwoliński, Łukasz Szpoton i Sławomir Florkowski połączą siły ze skrzypkiem Michałem Matuszewskim oraz saksofonistami: Markiem Maciejewskim, Krzysztofem Śliwińskim i Pawłem Noszczyńskim. 

Na jednym z balkonów kamienic przy Piotrkowskiej wystąpią bracia Steczkowie. Paweł jest kompozytorem, producentem i multiinstrumentalistą. Piotr gra na skrzypcach i fletach. Wspólnie – łącząc jazz, film music i world music – wypracowali własny artystyczny i oryginalny styl. 

Łódzkie Stowarzyszenie Muzyczne „Ocalić od Zapomnienia” organizuje „Szpaderski Days”, upamiętniające łódzkiego producenta instrumentów perkusyjnych Zygmunta Szpaderskiego. W sobotę (24 września) z okien dawnej pracowni legendarnego Szpadra w kamienicy „Pod Gutenbergiem” przy ul. Piotrkowskiej 86 zaprezentowany zostanie jego dorobek. Swoimi wspomnieniami podzielą się perkusiści: Antoni Studziński – ostatni żyjący muzyk zespołu Melomani, Andrzej Dąbrowski, Andrzej Żukiewicz i Jan Słotkowicz. Nie zabraknie też muzyki na żywo. Będzie można usłyszeć „We Will Rock You” zagrany na trzy perkusje, „Do zakochania jeden krok” w wykonaniu Andrzeja Dąbrowskiego i Andrzeja Frajndta oraz duet Flamestones, który zagra na oryginalnej perkusji Szpaderskiego, poddanej gruntownej renowacji.

Festiwalowa muzyka ożywi też „Dom Buta”, gdzie przejść będzie można ścieżką instalacji artystycznych, dopełnionych nastrojowymi brzmieniami.

ZOBACZ TAKŻE