Łódzcy żużlowcy w drodze po finał! Rewanż Cellfast Wilki Krosno – Orzeł Łódź

Na przedsezonowych konferencjach Witold Skrzydlewski zapowiadał, że w tym sezonie Orzeł idzie po awans. Rzeczywistość pokazała, że prezes nie blefował, bo łódzcy żużlowcy są o krok od finału. Przed nimi niedzielny (4 września) rewanż z Cellfast Wilki Krosno.

fot. Orzeł Łódź
Łódzcy żużlowcy są o krok od finału
4 zdjęcia
fot. Orzeł Łódź
fot. Orzeł Łódź
fot. Orzeł Łódź
ZOBACZ
ZDJĘCIA (4)

Pierwszy z meczów rozgrywany w Łodzi miał wszystko, żeby nazwać go hitowym starciem. Początkowo Orzeł nie mógł złapać odpowiedniego rytmu i dość długo przegrywał, jednak kiedy zawodnicy weszli już na właściwe obroty, udało się odrobić straty i zbudować przewagę ośmiu oczek. Najskuteczniejszym z orłów był Lucke Becker, który zdobył aż 14 punktów. Dobrze spisali się również Brady Kurz (9) i Marcin Nowak (10).

Czy przewaga zbudowana na własnym obiekcie pozwoli łódzkiemu zespołowi spokojnie myśleć o awansie? Zdecydowanie nie. Owszem, jest ona sporym ułatwieniem, ale jak pokazuje chociażby poprzedni mecz z Falubazem Zielona Góra – wyjazdowe spotkania są dla Orła trudne i potrafi on na nich zgubić przewagę. 

Rewanż z krośnieńskimi Wilkami będzie trudną przeprawą, ale chęć dokonania rzeczy wielkich jest w Orle ogromna. Wszyscy zdają sobie sprawę, że nowoczesny obiekt zasługuje na Ekstraligę. 

Emocje na Moto Arenie

Nim silniki zaryczą w Krośnie na Moto Arenie, zostanie rozegrana runda Indywidualnych Mistrzostw Europy TAURON Speedway Euro Championship. Bilety można nabywać za pośrednictwem platformy ebilet.pl

Bilety można kupić na stronie: www.ebilet.pl

ZOBACZ TAKŻE