MOPS Łódź zbiera odzież dla osób potrzebujących. Co i gdzie można oddać?

Przed osobami w kryzysie bezdomności najtrudniejszy okres roku. Grupa streetworkerów pracujących w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi prowadzi zbiórkę ciepłych ubrań oraz obuwia zimowego dla potrzebujących łodzian.

fot. mat. pras.
MOPS Łódź zbiera ubrania dla potrzebujących

Do akcji może przyłączyć się każdy mieszkaniec Łodzi, który ma ochotę podzielić się nieużywaną, ale wciąż będącą w dobrym stanie odzieżą.

Jakie ubrania są potrzebne?

Pożądana jest przede wszystkim odzież męska w rozmiarach S, M oraz L, jak również sportowe obuwie dla mężczyzn w rozmiarach powyżej 41 (także w nietypowych i dużych rozmiarach). Dla kobiet szczególnie pożądane są buty sportowe w rozmiarach powyżej 39, a w mniejszym zakresie także odzież w rozmiarach S, M oraz L.

Zobacz też: Punkty widokowe w Łodzi. Skąd zobaczysz wyjątkową panoramę miasta? [ZDJĘCIA]

Zależy nam na zbiórce rzeczy będących rzeczywiście potrzebnymi osobom, które, z różnych względów, mając do wyboru pobyt w takich placówkach jak schronisko czy noclegownia, decydują się mimo wszystko na przebywanie na ulicach lub w pustostanach – mówi Piotr Kowalski, zastępca dyrektora łódzkiego MOPS ds. programów społecznych i osób z niepełnosprawnościami. – Powinny być więc to ubrania sportowe, które sami zapakowalibyśmy do plecaka, wybierając się na wycieczkę po górach podczas chłodniejszej aury, a także w takim stanie, w jakim sami chcielibyśmy je włożyć. Garnitury, suknie wieczorowe, szpilki, spódnice czy nawet pianki do nurkowania, które trafiały do nas podczas poprzednich zbiórek, z pewnością nie przydadzą się osobom w kryzysie bezdomności, więc za nie serdecznie dziękujemy.

Szczególnie poszukiwane są: ciepłe, długie spodnie i legginsy, ciepłe kurtki sportowe, bluzy, T-shirty (koszulki), bielizna osobista, kalesony, skarpety i rajtuzy, ale również paski do spodni oraz czapki, rękawiczki i szaliki. Mile widziane są również koce, śpiwory, kołdry oraz wszelkie artykuły higieniczno-kosmetyczne.

Gdzie oddać odzież?

Chętni, którzy mają tego typu ubrania (czyste i niezniszczone) są proszeni o przynoszenie ich od poniedziałku do piątku w godz. 9-11 do siedziby streetworkerów przy ul. Wschodniej 32, m. 16. W tym tygodniu zbiórka będzie odbywała się wyjątkowo także w sobotę 1 października w godz. 12–17 w trakcie jesiennego „Pikniku u Majewskiego” organizowanego w Pasażu Majewskiego łączącym ul. Włókienniczą z ul. Jaracza (wejście na wysokości posesji przy ul. Włókienniczej 11 oraz posesji przy ul. Jaracza 26). Odzież można przekazać także w innym terminie – w celu jego ustalenia można skontaktować się pod numerem telefonu: 798 983 672 albo korzystając z Messengera grupy „Streetworking po łódzku”.

ZOBACZ TAKŻE