Sekrety Łodzi. Przyjdź na spotkanie z autorami książki. Kiedy i gdzie?

W środę, 25 stycznia, o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpocznie się spotkanie autorskie z Anną Kulik i Jackiem Perzyńskim, autorami książek „Sekrety województwa łódzkiego” i „Sekrety Łodzi”, którzy odkryją przed gośćmi tajemnice Łodzi i regionu.

W środę, 25 stycznia, o godz. 17:00 w Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego rozpocznie się spotkanie autorskie z Anną Kulik i Jackiem Perzyńskim, fot. mat. pras.

Sekrety Łodzi

Łódź po raz kolejny zdradza swoje tajemnice. Odkrywa je strona po stronie, następne miejsca, wydarzenia, nazwiska. Roman Polański i Eugeniusz Bodo, willa z horroru oraz historia pewnego wyjątkowo ponurego więzienia… W książce „Sekrety Łodzi” pojawiają się też Katarzyna Kobro i Władysław Strzemiński oraz król fryzjerów Antoine.

Sekrety województwa łódzkiego

Druga propozycja – „Sekrety województwa łódzkiego” – zachęca do rozszerzenia kręgu poszukiwań. Czy skręcisz do Radomska i zagłębisz się w poezji Tadeusza Różewicza w jego rodzinnym mieście, czy też skierujesz się do Pajęczna, by obejrzeć miejsce, w którym pojawił się wizerunek Chrystusa? Po odkryciu kilku sekretów możesz zażyć śnieżnego szaleństwa na stoku Góry Kamieńskiej, w Grabowie zagrać w prawie zapomnianego dziś palanta, a w Kutnie w prawdziwy, amerykański baseball. Udaj się na wycieczkę śladami ludzi sztuki i literatury – Marii Konopnickiej, Józefa Chełmońskiego i Władysława Reymonta.

ZOBACZ TAKŻE