Senioralia 2023 na 600. Urodziny Łodzi. Koncerty, warsztaty i inne atrakcje!

Czas ogłosić kolejną, jedną z najważniejszych imprez 600-lecia Łodzi. Przed dwa tygodnie, od 13 do 26 maja, miasto będzie należało do seniorów. Na ten czas klucze do bram Łodzi trafią w ręce niemalże 200-tysięcznej grupy „starszej młodzieży”.

senioralia 2023, lodz
Przed dwa tygodnie, od 13 do 26 maja, miasto będzie należało do seniorów, fot. ŁÓDŹ.PL
6 zdjęć
senioralia 2023, lodz
senioralia 2023, lodz
senioralia 2023, lodz
senioralia 2023, lodz
senioralia 2023, lodz
ZOBACZ
ZDJĘCIA (6)

13 maja, podczas uroczystej inauguracji, prezydent Łodzi przekaże seniorom klucze do bram miasta i oficjalnie otworzy imprezę. Na scenie tego dnia zaplanowano występy wokalne, taneczne i kabaretowe, prezentowane przez grupy seniorskie, ale i międzypokoleniowe. Przez cały czas trwania wydarzenia do dyspozycji odwiedzających będzie strefa, w której będą mogli oni skorzystać m.in. ze zróżnicowanej oferty badań, warsztatów, zajęć ruchowych, porad i wielu innych atrakcji. Tego dnia na scenie wystąpi też wyjątkowa gwiazda. Jaka? Tę informację organizatorzy chcą jeszcze chwilę utrzymać w tajemnicy.

Senioralia 2023 - co w programie?

Na majowe atrakcje warto czekać! Dla łódzkich seniorów zaplanowano rozbudowany program, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. W planach są m.in. wycieczki, koncerty, spektakle i zajęcia ruchowe, ale też badania oraz spotkania ze specjalistami, na których można będzie skorzystać z profesjonalnych porad. Patrząc po doświadczeniach lat ubiegłych, atrakcji może być nawet 700! 

Oczywiście również łódzcy seniorzy zaangażują się w swoją imprezę. W dniu otwarcia 600 osób planuje zatańczyć wspólną rumbę! Seniorzy chcą także, przez dwa tygodnie świętowania, przejść razem (w ramach różnych imprez nordic walking) aż 600 km! Na zakończenie imprezy odbędzie się zaś plenerowa gra – na trasie marszu zostaną rozmieszczone punkty tematyczne, przy których uczestnicy będą rozwiązywać zadania związane z historią Łodzi. 

Nie pozostaje nic innego, jak zaprosić seniorów do wspólnego świętowania 600-lecia Łodzi i... zapisania sobie dat 13–26 maja w kalendarzach!

Zorganizuj wydarzenie dla seniorów

Miasto zaczyna nabór na partnerów, którzy chcą dołączyć do dwutygodniowej majowej imprezy dla seniorów. Podmioty i grupy zainteresowane współpracą proszone są o kontakt z koordynatorem projektu, Oddziałem ds. Polityki Senioralnej UMŁ, 42 638 47 30, dlaseniorow@uml.lodz.pl

ZOBACZ TAKŻE