Startują prace na Kąkolowej. A to nie koniec remontów ulic na Kochanówce

W Łodzi remontuje się nie tylko główne arterie miasta. Na osiedlach w tym roku nową nawierzchnię zyska 70 ulic. W poniedziałek (19 września) startują prace na ul. Kąkolowej, na osiedlu Kochanówka.

Remonty osiedlowych ulic w Łodzi - fot. ŁÓDŹ.PL
W 2022 r. wyremontowanych zostanie 70 osiedlowych ulic w Łodzi , fot. ŁÓDŹ.PL

Droga pod domem to dla każdego najważniejsza ulica - poruszamy się nią codziennie, w drodze do pracy, szkoły czy sklepu. Dlatego tak ważne są remonty mniejszych osiedlowych ulic - w Łodzi wyremontowanych będzie ich w tym roku aż 70. Teraz przyszedł czas na wymianę zniszczonej nawierzchni na ul. Kąkolowej. W poniedziałek (19 września) rozpoczną się prace na najbardziej wyeksploatowanym odcinku (od ul. Zimna Woda do ul. Szałwiowej). Podczas prac Kąkolowa będzie zamknięta dla ruchu, ale zapewnione zostaną wjazdy docelowe. 

Jeszcze więcej remontów na Kochanówce

To nie wszystkie prace, jakie w tym roku zaplanowano na osiedlu Kochanówka. Oprócz Kąkolowej, nowa nawierzchnia w tym roku wykonana zostanie również na ul. Kłosowej (od Glebowej do Lechickiej) i Morgowej (od Szczecińskiej do Lechickiej). Ponadto przed remontem Aleksandrowskiej prace wykonano na ul. Plonowej, której krótki odcinek przy Szczecińskiej był gruntowy. Dzięki nowej asfaltowej nawierzchni, mieszkańcy zyskali łatwy dojazd na osiedle, a droga posłużyła jako objazd podczas realizowanej modernizacji ul. Aleksandrowskiej.  

ZOBACZ TAKŻE