Wiadukt Dąbrowskiego na ukończeniu. Kiedy zostanie otwarty? [ZDJĘCIA]

Przed weekendem ma zostać częściowo otwarty dla ruchu remontowany wiadukt na ul. Dąbrowskiego. Do końca 2022 r. zakończą się pozostałe prowadzone tu prace.

Wiadukt Dąbrowskiego
Wiadukt Dąbrowskiego jest już prawie gotowy, fot. ŁÓDŹ.PL
11 zdjęć
Wiadukt Dąbrowskiego
Wiadukt Dąbrowskiego
Wiadukt Dąbrowskiego
Wiadukt Dąbrowskiego
Wiadukt Dąbrowskiego
ZOBACZ
ZDJĘCIA (11)

Kompleksowy remont

Trwa remont południowego wiaduktu na ul. Dąbrowskiego. Estakada została wzmocniona i wyremontowana, aby mogła nam służyć przez kolejne lata. Kompleksowy remont objął wszystkie elementy wiaduktu. Od filarów i przęseł, które zostały nadbudowane i wzmocnione, przez wykonanie nowej hydroizolacji, dylatacji i zbrojenia obiektu, po część drogową, na której wykonano nową konstrukcję jezdni oraz kapę wiaduktu  z chodnikami i barierami drogowymi. Ponadto wykonawca zamontował nowe latarnie i wyremontował schody dla zapewnienia bezpieczeństwa i wygody użytkowania.

Wiadukt Dąbrowskiego - kiedy otwarcie?

Na wiadukcie południowym wykonane zostały już prace drogowe. W połowie tygodnia planowane jest częściowe przywrócenie ruchu po południowym wiadukcie. Wrócimy do wcześniejszej organizacji ruchu, gdzie przejazd do miasta odbywać się będzie całą szerokością północnego obiektu, który został odnowiony w 2021 r., a w kierunku Widzewa pojedziemy jednym pasem remontowanego obiektu. 

Po otwarciu przejazdu przez wiadukt znikną ograniczenia na skrzyżowaniu ulic Dąbrowskiego z Gojawiczyńskiej. Przywrócone zostaną wszystkie relacje, a autobusy nie będą zawracać przy ul. Podhalańskiej i pojadą po swojej trasie.

Do wykonania na południowym wiadukcie zostały jeszcze m.in. prace elewacyjne czy wykończenia schodów. W całości wiadukt zostanie oddany do użytkowania na koniec 2022 r. i wtedy skorzystamy z całej szerokości obu wyremontowanych estakad.

ZOBACZ TAKŻE