Wizz Air wraca na lotnisko w Łodzi! Polecimy do Londyn Luton. Od kiedy?

Linia lotnicza Wizz Air wraca do Łodzi i otwiera regularne połączenie do Londyn Luton. Samolot przewoźnika powitamy ponownie 13 grudnia. W sezonie zimowym z lotniska Łódź będą latać dwaj najwięksi gracze na rynku przewozów lotniczych: Ryanair i Wizz Air.

Wizz Air poleci z Łodzi - fot. mat. pras.
Wizz Air wraca na lotnisko Łódź! , fot. mat. pras.
9 zdjęć
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
fot. mat. pras.
ZOBACZ
ZDJĘCIA (9)

Powrót Wizz Air

Samoloty linii Wizz Air latały już z Łodzi w latach 2010-2013. Obsługiwały wówczas kierunki do Dortmundu, do Londyn Luton oraz, przez krótki czas, Sztokholmu Skavsta. Po prawie dziesięciu latach i trwających wiele miesięcy negocjacjach, przewoźnik zdecydował o powrocie na łódzkie lotnisko.

– To mały krok dla europejskiej awiacji, ale wielki dla Łodzi i łódzkiego lotniska. Powrót linii Wizz Air przyczyni się nie tylko do wzrostu liczby pasażerów w tym i kolejnych latach, ale już teraz jest silnym sygnałem dla polskiego i europejskiego rynku lotniczego, że Łódź na poważnie wchodzi do gry. Końcówka roku zapowiada się zatem fantastycznie! W czerwcu ogłosiliśmy trzy nowe połączenia z Łodzi do Alicante, Brukseli Charleroi i Mediolanu Bergamo. Dziś z dużą radością wraz z przewoźnikiem ogłaszamy połączenie do Londynu Luton. Nad jego uruchomieniem pracowaliśmy całym zespołem przez kilka miesięcy dopingowani przez sympatyków lotniska, którzy nie mogli się doczekać powrotu samolotów w różowych barwach na łódzkie niebo. Jesteśmy przekonani, że to dopiero początek współpracy z linią lotniczą  – mówi dr Anna Midera, Prezes Portu Lotniczego Łódź.

Lotnisko Łódź z dodatkowymi pasażerami

– Nowe połączenie Wizz Air do Londynu Luton spowoduje, że obsłużymy dodatkowe 35 tysięcy pasażerów rocznie. Jeśli dodamy do tego nowe kierunki linii Ryanair oraz letnie czartery, które w 2023 roku zapowiadają się jeszcze lepiej, niż w tym sezonie, to spodziewamy się najlepszego wyniku od blisko dekady pod względem obsłużonych pasażerów – mówi Artur Fraj, Dyrektor Generalny Portu Lotniczego w Łodzi.

Samoloty linii Wizz Air będą latać dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty, a bilety już można kupić na stronie przewoźnika www.wizzair.com.

Gdzie znajduje się Lotnisko Luton?

Lotnisko Luton to jedno z sześciu lotnisk w Londynie i okolicach. Położone jest na północ od stolicy Wielkiej Brytanii w odległości  ok. 45 km. To połączenie dogodne m.in. dla osób mieszkających na zachodzie Londynu, turystów oraz dla biznesu ze względu na połączenie kolejowe do City.

Wizz Air lata w całej Europie

Linia lotnicza Wizz Air powstała w 2003 roku. Samoloty przewoźnika obsługują całą Europę, a także Izreal, Gruzję, na Bliski Wschód. Flota Wizz Air liczy teraz ponad 150 samolotów. Są to wąskokadłubowe samoloty z rodziny Airbus A320 i A321. Charakterystyczne różowe malowanie maszyn spowodowało, że Wizz Air nazywany jest „landrynką”.

ZOBACZ TAKŻE