Wrzesień w EC1 Łódź. Atrakcyjna oferta dla dzieci i dorosłych

Wrześniowy harmonogram wydarzeń w EC1 Łódź, jak co miesiąc, wypełniony jest aż po brzegi. Warto więc zapoznać się z poniższą ofertą.

EC1 Łódź - fot. ŁÓDŹ.PL
Wrześniowy harmonogram wydarzeń w EC1 Łódź, jak co miesiąc, wypełniony jest aż po brzegi , fot. ŁÓDŹ.PL

Centrum Nauki i Techniki EC1

Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprasza do odwiedzenia swojej ekspozycji. Jak zawsze od wtorku do niedzieli na wszystkich gości czekają trzy wystawy stałe, ukazujące historię byłej łódzkiej elektrowni oraz rozwój wiedzy i cywilizacji, a także ciekawe seanse pod kopułą w Kinie Sferycznym. Od września wszystkie grupy zorganizowane mogą skorzystać z oferty szkolnej. W tym roku przygotowano pięć ciekawych propozycji zajęć. W programie m.in. wizyty w laboratoriach, warsztaty z edukacji ekologicznej, zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki EC1 z przewodnikiem oraz całodniowe pakiety atrakcji. Więcej informacji oraz szczegóły dotyczące oferty na stronie internetowej Centrum Nauki i Techniki EC1.

EC1 Nakręca

EC1 Nakręca rusza szlakiem filmowych produkcji oscarowych. Pracownicy, razem z Zarządem Zieleni Miejskiej - Oddział Zielona Łódź, zapraszają do wzięcia udziału w bezpłatnej wycieczce rowerowej, która w niedzielę, 11 września, o godz. 12:00, startuje spod Centrum Nauki i Techniki EC1. Przemierzając miasto na dwóch kółkach, dojedziemy do miejsc, w których kręcone były sceny do słynnych polskich filmów nominowanych do prestiżowej nagrody filmowej. Dodatkowo odwiedzone zostaną takie wizytówki miasta jak m.in. pałac Scheiblera, Muzeum Kinematografii i Muzeum Włókiennictwa, czy stary cmentarz Żydowski. O ciekawostki i opowieści w trakcie przejazdu zadbają pracownicy Centrum Nauki i Techniki, którzy dla każdego z uczestników przygotowali pamiątkowe upominki z wycieczki. Przygotowano również vouchery dla rowerzystów, które w promocyjnej cenie - 10 zł, dają możliwość zwiedzenia ekspozycji w dowolnym terminie. Więcej informacji na stronie internetowej Centrum Nauki i Techniki EC1.

Wieczór dla Dorosłych

Wrześniowy Wieczór dla Dorosłych w Centrum Nauki i Techniki EC1 odbędzie się 30 września o godz. 19:00. Podczas spotkania zatytułowanego „Intensywne opady i długotrwałe susze – adaptacja do zmian klimatu poprzez zarządzanie wodą", poruszony zostanie istotny temat zmian klimatycznych. Razem z prof. dr hab. Tomaszem Jurczakiem z Uniwersytetu Łódzkiego zastanowimy się jak radzić sobie z tym problemem oraz poszukamy rozwiązań na zmiany w systemie przyrodniczym dotyczącym gospodarki wodnej. Zakup biletów na wydarzenie za pośrednictwem strony internetowej EC1 ŁÓDŹ.

Ulica Żywiołów

Ulica Żywiołów EC1 zaprasza wszystkie dzieci do naukowej zabawy. Na trzech piętrach wystawy nawiązującej do żywiołów: wody, ognia, powietrza, ziemi i życia na najmłodszych czekają interaktywne eksponaty oraz stanowiska sprawnościowe, które będą wspaniałą rozrywką dla całej rodziny.  Dodatkowo warto skorzystać z oferty Uniwersytetu Żywiołów - wyjątkowych lekcji dla dzieci w wieku przedszkolnym i uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Zajęcia opierają się na podstawie programowej przewidzianej dla konkretnego etapu edukacji. Uczestnicy podążą tropem tematu przewodniego, wykonując zadania, przeprowadzając obserwacje, zadając pytania i szukając na nie odpowiedzi, ucząc się poprzez praktykę i zabawę. Więcej informacji o ofercie na stronie internetowej Ulicy Żywiołów.

33. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier

Największy w Polsce festiwal komiksu, rozrywki elektronicznej i gier planszowych – po pandemicznych obostrzeniach - wraca na dobre. 24-25 września w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się 33. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. Bezsprzecznie największą gwiazdą wrześniowej imprezy będzie twórca ilustracji do plakatu festiwalu - Kim Jung Gi –  artysta podziwiany przez rzesze grafików na całym świecie. Na publiczność czekają: spotkania z twórcami komiksu z całego świata, strefa autografów, targi komiksowe, warsztaty praktyczne ze znanymi rysownikami i scenarzystami, wystawy, prelekcje, konkursy i wiele innych. Nowością będzie strefa literacka poświęcona twórczości J. R. R. Tolkiena ze specjalnym konkursem cosplay odnoszącym się do twórczości tego pisarza. Szczegóły i bilety na stronie internetowej festiwalu.

Spacerem Łódź Oscarowa

EC1 Łódź zachęca do poznania niezwykłej tradycji filmowej Łodzi, przemierzając miasto wraz z przewodnikiem Spacerem Łódź Oscarowa. Trasa ukazuje łódzkie lokacje, pojawiające się na ekranie w nagradzanych filmowych produkcjach, a także daje szansę na zobaczenie oryginalnej statuetki Oscara. Wszystkie spacery rozpoczynają się przy ul. Piotrkowskiej 28 pod Informacją Turystyczną, gdzie również można zakupić bilety na zwiedzanie. Spotkania odbędą się 10 i 24 września o godz. 16:00. 

ZOBACZ TAKŻE