Remonty ulic na Retkini. Już nie tylko Maratońska, ale też Popiełuszki [ZMIANY DLA KIEROWCÓW]

Prace na ul. Maratońskiej idą zgodnie z planem - na całej jej długości ułożono już pierwsze warstwy asfaltu. Od środy (21 września) remont nawierzchni rozpocznie się również na ul. Popiełuszki.

Remont Popiełuszki - fot. ŁÓDŹ.PL
Na ul. Popiełuszki rozpocznie się remont nawierzchni. Wcześniej wykonano tu już prace nie ingerujące w jezdnię , fot. ŁÓDŹ.PL
14 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (14)

Maratońska i Popiełuszki to jedne z najważniejszych ulic na Retkini - często korzystają z nich nie tylko mieszkańcy osiedla, ale też pozostali łodzianie, podczas dojazdu do S14, terenów przemysłowych czy lotniska. Dlatego obie retkińskie ulice trafiły do remontowej puli dróg na 2022 rok.

Remont Maratońskiej

Prace na ul. Maratońskiej idą zgodnie z planem. Na całym remontowanym odcinku (od ul. Popiełuszki do ul. Waltera-Janke) ułożone zostały już warstwy wiążące nowej nawierzchni. Trwa właśnie wykonywanie betonowych ław przystanków autobusowych, następnie - aby ułatwić pasażerom korzystanie z komunikacji miejskiej - wymienione zostaną również perony przystankowe. Nowy asfalt wraz z warstwą ścieralną nawierzchni został już także ułożony na łączniku do ul. Waltera-Janke.

Remont Popiełuszki

Prace na ul. Maratońskiej są na tyle zaawansowane, że wykonawca może przystąpić do remontu nawierzchni na sąsiadującej z nią ul. Popiełuszki. Wcześniej wykonano tu już prace nie ingerujące w jezdnię - wymieniona została nawierzchnia chodnika po zachodniej stronie ulicy, gdzie powstanie ciąg pieszo-rowerowy. 

W środę (21 września) rozpoczną się prace na ul. Popiełuszki. Nowa nawierzchnia pojawi się na całej długości drogi. Podczas prac, podobnie jak na ul. Maratońskiej, wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Ulicą Popiełuszki przejedziemy od ul. Kusocińskiego jedynie w stronę ul. Maratońskiej. 

Zmiany tras MPK Łódź

Autobusy kursujące na wprost ul. Popiełuszki nie zmienią swojej trasy jadąc w kierunku ul. Maratońskiej. Jednak te jadące w przeciwnym kierunku oraz kończące na trasę na krańcówce Retkinia kursować będą objazdem. Uruchomiony zostanie dodatkowy przystanek na ul. Armii Krajowej przy ul. Wyszyńskiego w stronę ul. Maratońskiej.

ZOBACZ MAPĘ OBJAZDÓW

ZOBACZ TAKŻE