Październik w EC1 Łódź. Tajniki kosmicznych fotografii, Igrzyska Wolności i wiele innych!

Chcecie poznać tajniki kosmicznych fotografii? A może musicie uzupełnić domową kolekcję o nowe, niepowtarzalne gatunki kwiatów w trakcie Festiwalu Roślin? Nic prostszego. Te i inne atrakcje znajdziecie w nowej, październikowej ofercie, która już teraz czeka na wszystkich w EC1 Łódź.

Październik w EC1 Łódź. Tajniki kosmicznych fotografii, Igrzyska Wolności i wiele innych!
8 zdjęć
fot. ŁÓDŹ.PL
fot. ŁÓDŹ.PL
ZOBACZ
ZDJĘCIA (8)

Warsztaty z astrofotografii

W piątek, 7 października, w Centrum Nauki i Techniki EC1 rusza cykl czterech spotkań, w trakcie których uczestnicy zagłębią tajemnice kosmosu za pomocą nowoczesnych technik fotograficznych. Warsztaty z astrofotografii kierowane są do wszystkich osób powyżej 16 roku życia, ciekawych jak osiągnąć spektakularne efekty na zdjęciach za pomocą zwykłych aparatów fotograficznych. Na spotkaniach zostanie również m.in. zaprezentowana najstarsza metoda rejestracji obrazów słońca za pomocą tzw. camery obscury, współcześnie nazywana solarygrafią. Ramowy plan warsztatów oraz zapisy na stronie internetowej.

Festiwal Roślin

8-9 października w EC1 Łódź odbędzie się kolejna edycja znanego i lubianego Festiwalu Roślin. Wraz z organizatorem dla wszystkich wielbicieli kwiatów szykowane są półki pełne wyjątkowych okazów. Wydarzenie jest niepowtarzalną okazją do zakupu roślin doniczkowych prosto z hodowli – bez pośredników w promocyjnych cenach – już od 5zł. Ponadto w ofercie znajdzie się duży wybór eko nawozów, środków ochrony roślin, literatura i gadżety dla pasjonatów i wiele innych. Wydarzenie odbędzie się w sobotę pomiędzy 8:00 a 20:00 i w niedzielę od 10:00 do 18:00. Wstęp bezpłatny!

Igrzyska Wolności

Od 13 do 17 października w EC1 Łódź gościć będzie Igrzyska Wolności. To spotkanie ludzi ciekawych świata i nowych idei. W trakcie wydarzenia, jego uczestnicy dyskutować będą o najważniejszych wyzwaniach przed jakimi stoją społeczeństwa Zachodu XXI wieku. Igrzyska Wolności mają na celu wykreowanie twórczej przestrzeni dla ludzi kultury, biznesu i życia publicznego różnych branż. Wśród prelegentów znajdują się takie znane nazwiska jak: Jolanta Kwaśniewska, Rafał Trzaskowski czy Martyna Wojciechowska. Program wydarzenia i bilety dostępne na stronie internetowej.

Spacer badawczy „Jak wiele mogą zdziałać młodzi ludzie?"

Konferencja Młodzi o klimacie 2022 zbliża się wielkimi krokami. Poprzedzi ją spacer badawczy zatytułowany: Jak wiele mogą zdziałać młodzi ludzie? Jednym z celów wydarzenia jest aktywizacja uczestników do wdrażania ciekawych pomysłów, dotyczących utrzymania ekosystemów w miastach, przybliżenie idei woonerfów oraz zdobycie wiedzy dotyczącej ich powstawania. Spacer rozpocznie się w budynku Centrum Nauki i Techniki EC1, a zakończy na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ, który jest jednym z organizatorów wydarzenia. Aby wziąć w nim udział, należy zakupić voucher do Centrum Nauki i Techniki EC1 w cenie 16 zł, uprawniający do jednorazowej wizyty w Centrum nauki i Techniki EC1.

Wybrany termin wizyty może obejmować pierwszy lub drugi dzień Konferencji Młodzi o klimacie 2022. Zgłoszenia odbywają się drogą telefoniczną pod numerem: 48 42 600 61 00 wew. 1, bądź mailową: informacja@ec1lodz.pl. 

Wystawa komiksowa

EC1 zaprasza wszystkich wielbicieli komiksów do obejrzenia dwóch retrospektywnych wystaw komiksowych, prezentowanych w sali wystaw czasowych Centrum Nauki i Techniki EC1. KAS. Monografia to przekrojowa wystawa poświęcona twórczości Zbigniewa Kasprzaka. Uniwersum natomiast w retrospektywnej formie ukazuje twórczość jednego z najznakomitszych artystów komiksowych science fiction z lat 90. – Andrzeja Janickiego. Na ekspozycji podziwiać będzie można aranżacje i scenografie wprost z komiksów oraz wczesne prace artystów. Wystawa dla zwiedzających dostępna będzie do 18 listopada. Zalecany wiek zwiedzających powyżej 16 roku życia.

1. urodziny Ulicy Żywiołów

Ulica Żywiołów obchodzi swoje pierwsze urodziny. 16 października całe rodziny zaproszone są do wspólnego świętowania. Przygotowano mnóstwo atrakcji tj. bańki mydlane, strefa kreatywna, fotobudka i ścianka do selfie, urodzinowa księga gości czy malowanie twarzy. Na najmłodszych czekają drobne, pamiątkowe upominki.

Pracownicy EC1 zapraszają również do wzięcia udziału w Spacerze sensorycznym, który 15 i 16 października o godz. 12:00 ruszy śladem pięciu żywiołów i pięciu zmysłów. To one będą przewodnikami na żywiołowym miejskim spacerze po terenie dawnej Elektrowni Łódzkiej EC1. W planach m.in. badanie i odkrywanie otaczającą nas rzeczywistość, ćwiczenie uważności, szukanie skarbów natury w miejskim środowisku, a dzięki odkrytym znaleziskom – tworzenie i opowiadanie historii minionych lat. To spacer dla tych, którzy lubią pytać i błądzić. Miejsce zbiórki: pod szyldem Ulicy Żywiołów, przed wejściem do budynku. 

Great September

Great September z nową datą już niedługo w EC1 Łódź. 20-22 października odbędzie się największy festiwalu showcase’owy w Polsce. Przed nami impreza, na której pojawią się najważniejsze postacie krajowej i europejskiej branży muzycznej, wydawcy, menedżerowie, bookerzy, promotorzy i wielu innych.  Na uczestników czekać będzie także część konferencyjna, panele tematyczne oraz różnego rodzaju aktywności, w które zaangażować mogą się zarówno przedstawiciele środowiska muzycznego, jak i wszyscy ci, którzy zakupią karnety.  Podczas festiwalu wystąpią: Daria Zawiałow, Ralph Kaminski, Julia Wieniawa, Szczyl, Kacperczyk, WaluśKraksaKryzys, Bryska, Anieli i inni. Pełna lista artystów i bilety do znalezienia na stronie internetowej.

Warsztaty biologiczno-chemiczne

Wkrocz do czarującego świata zapachów podczas warsztatów biologiczno-chemicznych, realizowanych w ramach Naukowej Akademii Centrum Nauki i Techniki EC1. W trakcie zajęć skierowanych do dzieci w wieku 10-13 lat, uczestnicy poznają historię i współczesność perfumiarstwa, przeprowadzą destylację pachnących wyciągów z roślin, poznają działanie narządu węchu oraz wykonają musujące kule kąpielowe. Cykl warsztatów składa się z trzech spotkań (9, 16, 23 października), a każde z nich obejmuje część teoretyczną oraz zajęcia praktyczne w laboratorium. Informacje o zapisach i szczegóły dostępne są na stronie internetowej.

Zajęcia dla dzieci

Spędź popołudnia żywiołowo, korzystając z najnowszej oferty zajęć dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat. W ofercie m.in. zajęcia z jogą – start od 13.10 (8 spotkań), angielski dla najmłodszych – start od 12.10 (8 spotkań), zajęcia z kodowaniem i Ozobotami – start 11.10 (6 spotkań), warsztaty „Mądry jak kruk, zwinny jak galago" – w każdą niedzielę od godz. 12:00. Wszystkie spotkania zaplanowane są tak, aby w sprzyjających warunkach ośmielić i zaktywizować dzieci, a także ułatwić im zdobywanie wiedzy przez zabawę. Więcej informacji o ofercie i zapisy na stronie internetowej.

ZOBACZ TAKŻE